Mladá Fronta Stárne Rychle (songs for diycore)

by Unna

/
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.

about

Drazí (ne)přátelé (dobré) hudby!

Diycore.net vydalo desku, i když to vůbec neznamená, že bysme se cítili jako vydavatelství. Ale protože jsme chtěli udělat něco pro sebe, máme know how, škváru (měli jsme) a buky a zajímalo to několik zajímavých kapel, je to tady. Vychází kompilace nazvaná MLADÁ FRONTA STÁRNE RYCHLE (SONGS FOR DIYCORE). Ano, vím, zní to sebestředně, ale o machrování nejde. Jestli se ptáte, co znamená ten název, tak hlavně minulost/přítomnost, pomíjivost lidské paměti (novin), rychlost ubíhajícího času (kapel) a taky to, že společenská rezidua jsou v nás pevně zakotvená, ale my jdeme stejně/bohužel dále.

Deska je o nákladu 273 kusů, je dvoubarevná a celý design se točí kolem červené a bílé (nevinnost/krev, dorota maslowska, komunisti/slepota). Grafiku si omotal kolem prstu Carton Clan (bez náhrady pracovních výloh), mastering ten, který chce zůstat v utajení, asistentem režie byl bro (brněnský drak), celou transakci zprostředkovali XvinylX, duchovní vedení zastal Louis-Ferdinand Céline, průvodní slovo umožnil Palo Pilch (mistr Slezska v orientačním běhu). Stylový gatefold obsahuje vnitřák, kterému říkáme brožura, jsou v něm texty kapel i texty kapel o sobě, taky je tam na speciální bláně natištěný klíč k desce i k hudbě jako takové.

Jak říká pamětník: „Na začátku bylo slovo. Kecám, i když vlastně ne. Na začátku bylo zoufalství, pak Aranův nápad a Bourkova přesvědčivost. Aran Epochal taky poslali první song. Říkal jsem zhruba toto. Ve snaze učinit svět Diycore i ten kolem nás zajímavější, přicházíme s neodolatelnou nabídkou, něco jako posezení s Bogem Protilehlé Strany...“ Ale tohle je pryč, sentiment šel do prdele a nechal za sebou červenobílý asfalt stylově různorodých kapel, od crustu k lo-fi. Ptáte se, jestli je to koncept, soudržné album nebo make-up, který slízá z mondénní milovnice a rozpadá se dříve než zakokrhá první nebe? Je to... nádhera. K dostání v Rekomandu, e-shopu Day After nebo u Silver Rocket, jestli chcete podpořit rovnou blbce, stačí napsat na info@diycore.net.

Další info a mp3 tady: www.diycore.net/fronta.php

credits

released November 1, 2011

license

Some rights reserved. Please refer to individual track pages for license info.

tags

about

Unna Czech Republic

official web: unnabigbeat.tumblr.com

contact / help

Contact Unna

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Unna, you may also like: